ایلیا سلامت

            هو ۱۲۱
iliasalamat
اثرات منفی امواج الکترومغناطیسی بر ناباروری

preg-cellphone

معاون پژوهشی پژوهشگاه ابن سینا با اشاره به تاثیر امواج الکترومغناطیس بر DNAگفت: افزایش ارتعاشات الکترومغناطیسی بر کیفیت اسپرم و تخمک موثر بوده و چنانچه فرد در میدانهای الکترو مغناطیس قرار گیرد موجب آسیب DNA و ناباروری می شود.

دکتر محمدرضا صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ارتباط امواج موبایل، رادیو، تلویزیون بر مشکلات ناباروری افزود: امواج الکترومغناطیس با یک شدت خاص می تواند بر تکثیر و فعالیتهای سلولی تاثیرگذار باشد.
وی با اشاره به آزمایشهای محققان بر روی حیوانات در این زمینه گفت: در این آزمایشها تعدادی از حیوانات در معرض مستقیم ارتعاشات قرار گرفتند که نتایج به دست آمده نشان از تغییرات پارامترهای خونی آنها دارد.
صادقی ادامه داد: بر اساس این یافته ها لازم است میزان تاثیر امواج الکترومغناطیسی بر بدن انسان به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

 

 387px-DNA UV mutation.svg

معاون پژوهشی پژوهشگاه ابن سینا ادامه داد: برخی پژوهشگران تحقیقاتی در زمینه رد تاثیر امواج الکترومغناطیس بر بدن انسان انجام داده و شرکتهای عرضه کننده موبایل نیز از این تحقیقات حمایت کرده اند که این توجیهات کاملا نادرست است و لازم است نسبت به این امر توجه بیشتری شود.
وی در مورد تاثیر این امواج بر مشکلات ناباروری گفت: افزایش این ارتعاشات می تواند بر کیفیت اسپرم و تخمک موثر باشد به طوری که چنانچه فرد در مقابل تابش مستقیم میدانهای الکترومغناطیس قرار گیرد موجب آسیب در DNA سلول خواهد شد.

منبع : http://www.aftab.ir/news/2010/feb/27/c3c1267276501_science_education_research_dna.php

 

مسیر شما  : ایلیا سلامت مــقالات اثرات منفی امواج الکترومغناطیسی بر ناباروری

کانال تلگرام بارداری موفق

کانال تلگرام بارداری موفق برای ورود به کانال تلگرام بارداری موفق، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

کانال تلگرام شرکت

telegram برای ورود به کانال تلگرام شرکت، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

پشتیبانی و فرم تماس