ایلیا سلامت

            هو ۱۲۱
iliasalamat
بمب الکترومغناطیسی یا E-BOMB

بمب الکترومغناطیسی یا E-BOMB

دیباچه:

بسیاری از وسایل پیرامون ما برای کارکردن به انرژی برق نیاز دارند و بخش عمده‎ای از زندگی ما به برق متکی است برخی از وسایل مانند تلویزیون‎ها، رادیوها، لامپ‎ها، گرم کننده‎های برقی و… همگی به انرژی برق نیاز دارند. حال تصور کنید در طول یک روز برق خانه شما قطع شود چراغ‎ها، تلویزیون و رادیو کار نمی‎کنند. بعد از مدتی از بیکاری به دور خود چرخ می‎زنید و پس از چند ساعت، ماندن درخانه برای شما طاقت فرسا خواهد شد. حال اگر چنین مشکلی را در مقیاس بزرگتر فرض کنیم این مشکلات هم بزرگتر می‎شوند. به عنوان مثال در یک شهر خدمات اجتماعی از قبیل اورژانس، پلیس، تجهیزات بیمارستانی و همه و همه از کار می‎افتند. مشکلاتی از این قبیل ممکن است حتا منجر به مرگ انسان هم شود. کارخانه‎های مواد خوراکی بر اثر از کار افتادن سردخانه‎هایشان متحمل میلیون‎ها دلار زیان می‎شوند و در صورتی که این وضعیت باقی بماند، نیروهای دولتی و خدمات دولت هم از کار خواهند افتاد. با توجه به این گفته‎ها، دیده می‎شود که یکی از نیاز های جدی بشر امروز انرژی الکتریکی است.

بمب الکترومغناطیسی e bomb

بمب الکترومغناطیسی E bomb

بمب الکترو مغناطیسی:

بمب الکترومغناطیسی یا E-BOMB اسلحه‎ای است که آن را به قصد نابود کردن این جزء جدایی ناپذیر (انرژی برق) از زندگی بشر ساخته‎اند. این بمب به سادگی می‎تواند تمام دستگاه‎های الکترونیکی را که بشر از آنها استفاده می‎کند از کار بیندازد. به عنوان مثال می تواند در عرض چند ثانیه ژنراتورهای برق را از حرکت بیندازد، ماشین ها را از حرکت باز ایستاند؛ و حتی می‎تواند امکان استفاده از تلفن را هم از ما بگیرد.
یک بمب قوی می‎تواند قدرت نظامی یک شهر را کاملاً به ۲۰۰ سال عقب برگرداند. دولت آمریکا سالهاست که تحقیقات در این زمینه را دنبال می‎کند. عده‎ای اعتقاد دارند که هم اکنون چنین سلاح‎هایی در زرادخانه‎های آنها وجود دارد. از طرفی دیگر گروهک‎های تروریستی هم می‎توانند از این تکنولوژی استفاده کنند و با ساختن بمب‎های الکترونیکی صدمات زیاد و سنگین را به آمریکا برسانند
در این بخش ما به شرح فرضیات بنیادین و تکنولوژی بمب‎های الکترومغناطیسی می‎پردازیم.

چگونگی کارکرد ایی بمب:

طرز کار اصلی این بمب‎های الکترومغناطیسی یا در مبحث بزرگتر EMP مبنای اسلحه‎های اتمی یا تکانه‎ی برقاطیسی بسیار ساده است. این اسلحه‎ها با ایجاد میدان قوی الکترومغناطیسی تمام مدارات برقی را درهم می‎شکند.[نظیر آنچه در جنگ‎های اخیر منطقه رخ داد. یکی از دوستانمان یک کارگر افغان داشت به نام ع این بنده خدا گفت وقتی آمریکایی‎ها به قریه ما حمله کردند اکثر لوازم برقیمان از کار افتاد و دیگر کار نمی‎کرد. ما بیرون از قریه پناه گرفته بودیم و مردم شهر را میدیدیم که دارند فرار میکنند و به سمت شمال میرودند «ظاهرن قریه این دوستمان فاصله بسیار کمی تا شهر داشته است» نمیدانستیم چه شده است اما وقتی برگشتیم دیدم همه چیز سنگگ شده است. «فکر میکنم منظورش از سنگک فسیل بود» این دوستمان که به طالبان هم میگفت طالبا اضافه کرد. طالبا دیگر نتوانستند مقاومت کنند و به سمت پایین دره رفتند. این بنده خدا شاکی بود تا وقتی که طالبا بودند نمی‎توانستند از وسایل برقی جدیدشان استفاده کنند و حالا هم که طالبا رفته بودند دیگر آن وسایل به دردشان نمی‎خورد! طفلک میگفت که میخواهد یک مولد برق تازه و کلی وسایل نو بخرد و برای همین باید بیشتر کار کند] اگر با طرز کار آهن‎رباهای برقی یا رادیو آشنا هستید پس حتمن می‎دانید که الکترو_ مغناطیس چیز ویژه و جدیدی نیست.
سیگنال‎های تلویزیونی و امواج ای ام و اف ام رادیویی، تلفن‎های همراه و چراغ‎های ماکروویو و امواج ایکس. مقصود ما این است که بفهمیم آیا آهن رباهای الکتریکی می‎توانند مولد میدان الکتریکی‎ای باشند که بتوان آن را به صورتی تغییر داد که بتواند موجب ایجاد الکتریسیته شود………….

 

مسیر شما  : ایلیا سلامت مــقالات بمب الکترومغناطیسی یا E-BOMB

کانال تلگرام بارداری موفق

کانال تلگرام بارداری موفق برای ورود به کانال تلگرام بارداری موفق، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

کانال تلگرام شرکت

telegram برای ورود به کانال تلگرام شرکت، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

پشتیبانی و فرم تماس