ایلیا سلامت

            هو ۱۲۱
iliasalamat
15 درصد سرطان های کشور سرطان پوست است
 
  15 درصد سرطان های کشور سرطان پوست است

سالیانه 7 تا 9 هزار نفر در کشور مبتلا به سرطان پوست می شوند و 15 درصد سرطان های کشور سرطان پوست است.

به گزارش خبرنگار وب­دا از نیشابور معاون بهداشتي دانشكده علوم پزشكي این شهر با بیان این مطلب، گفت: با توجه به گسترش روز افزون پرتو های یونیزان و غیر یونیزان در زندگی روزمره افراد و همچنین کاربردها ی مختلف آن در صنعت و نیز در معرض قرار گرفتن شاغلان با این پرتوها و همچنین بنا بر آمارها یکی از رایج ترین سرطان ها در جامعه سرطان پوست است.

دكتر صادقي که در حاشيه برگزاری کارگاه آموزشی بهداشت پرتوکاران با خبرنگار ما سخن می گفت، افزود: بالغ بر 15 درصد سرطان های کشور را سرطان پوست تشکیل می دهد و سالیانه 7000 تا 9000 نفر در کشور به سرطان پوست مبتلا می شوند.

وی اظهار داشت: در راستاي آموزش کارشناسان بهداشت حرفه ای صنایع و کارخانجات ، بهداشتیاران و بهگران شهرستان نیشابور کارگاه آموزشی بهداشت پرتوکاران در محل سالن كنفرانس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی به همت واحد بهداشت محیط و حر فه ای اين معاونت برگزار گردید.

وي ادامه داد: در این كارگاه در خصوص آشنایی با پرتو های یونیزان و غیر یونیزان، اثرات زیان بار و بیماریهای شغلی این پرتو ها، اهمیت و راههای حفاظت پرتوکاران و نیز نحوه اندازه گیری پرتو ها بحث و گفتگو شد

 

مسیر شما  : ایلیا سلامت مــقالات 15 درصد سرطان های کشور سرطان پوست است

کانال تلگرام بارداری موفق

کانال تلگرام بارداری موفق برای ورود به کانال تلگرام بارداری موفق، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

کانال تلگرام شرکت

telegram برای ورود به کانال تلگرام شرکت، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

پشتیبانی و فرم تماس