ایلیا سلامت

            هو ۱۲۱
iliasalamat
شیوه هایی ساده برای کاهش تاثیرات مخرب امواج موبایل


پنج راهکار ساده و ممکن;

شیوه هایی ساده برای کاهش تاثیرات مخرب امواج موبایل

انتشار نتایج مطالعه ای که از گذشته به تاثیرات امواج تلفنهای همراه بر روی سلامت انسانها پرداخته باعث شده است گزارشی در رابطه با ساده ترین روشهایی که می توانند از میزات تاثیرات احتمالی این امواج بکاهند منتشر شود.


به گزارش خبرگزاری مهر، اخبار متعددی در رابطه با مطالعه ای طولانی مدت در رابطه با تلفنهای همراه و تومورهای مغزی منتشر شده است. در مطالعه ای که روز سه شنبه در نشریه International Jornal of Epidemiology منتشر شده است، نشان می دهد هیچ ارتباطی میان استفاده از تلفنهای همراه و ابتلا به تومورهای مغزی وجود ندارد. در عین حال این مطالعه به صورت قطعی عدم وجود چنین ارتباطی را به اثبات نرسانده است.


بر اساس این مطالعه تاثیرات احتمالی استفاده طولانی مدت و بیش از اندازه از تلفنهای همراه نیازمند مطالعات بیشتری است. برخی از افراد در رابطه با انجام چنین مطالعه ای تردید دارند زیرا بر این باورند اعمال نفوذ صنعت تلفن همراه بسیار بیشتر از آن است که امکان انجام چنین تحقیقاتی را به وجود آورد.


جدا از تمامی این جنجالها در صورتی که واقعا نگران تاثیرات منفی تلفنهای همراه بر روی مغز خود هستید، راه حلهای ساده و تاثیرگذاری وجود دارند که می توانند از آسیبهای احتمالی این امواج بر روی بدن بکاهند. شاید تاثیرگذاری این شیوه ها 100 درصد نباشد یا نیازمند تهیه تجهیزاتی از قبیل هدست های بلوتوث دار باشد اما تا اندازه ای قادر خواهد بود از بدن در برابر این خطر احتمالی محافظت کند.


از تلفنهای بلندگو دار استفاده کنید: این شیوه می تواند فاصله میان گوش و تلفن همراه را افزایش داده و از تاثیرگذاری امواج بر روی مغز بکاهد. تنها نکته منفی استفاده از چنین گوشی هایی این است که اطرافیان تمامی مکالمه شما را خواهند شنید.


با تلفن همراه صحبت نکنید، پیامک بفرستید: این شیوه ای است که افراد نوجوان و جوان از آن استقبال می کنند. تا جایی که امکان دارد به جای برقراری تماسهای تلفنی پیام خود را به صورت نوشتاری انتقال دهید تا از میزان تماس گوشی تلفن همراه با سر خود بکاهید.


تلفن همراه با امواج ضعیف تر بخرید: در سایتهای مختلف اینترنتی لیستهای متفاوتی از میزان امواج تابش داده شده توسط تلفنهای مختلف وجود دارد، می توان با مراجعه به چنین لیستهایی از تلفنهای همراه با میزان تابش امواج ضعیفتر استفاده کرد.


از هدست استفاده کنید: نمونه های کابل دار و بی سیمی از هدستها وجود دارند که هر دو آنها می توانند میزان تاثیرگذاری امواج تلفن همراه بر روی مغز را کاهش دهند.


کمتر با تلفن صحبت کنید: یکی از ساده ترین روشهای پیشگیری از تاثیرات منفی امواج تلفنهای همراه محدود کردن میزان مکالمات است. همچنین کوتاه کردن مدت مکالمه ها نیز می تواند میزان تاثیر امواج را کمتر سازد. تلفنهای همراه زمانی امواج خود را تابش می دهند که کاربر در حال صحبت کردن یا ارسال پیامک است اما در زمان دریافت پیامک امواجی کاربر را تهدید نمی کند. بر اساس گزارش سی ان ان، از این رو کمتر حرف زدن و بیشتر گوش کردن می تواند از میزان تشعشعات تلفنهای همراه بکاهد.

 

مسیر شما  : ایلیا سلامت مــقالات شیوه هایی ساده برای کاهش تاثیرات مخرب امواج موبایل

کانال تلگرام بارداری موفق

کانال تلگرام بارداری موفق برای ورود به کانال تلگرام بارداری موفق، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

کانال تلگرام شرکت

telegram برای ورود به کانال تلگرام شرکت، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

پشتیبانی و فرم تماس