ایلیا سلامت

            هو ۱۲۱
iliasalamat
نابودی حیوانات موذی با امواج رادیویی به قیمت آسیب به انسان
 
نابودی حیوانات موذی با امواج رادیویی به قیمت آسیب به انسان
 
رییس اداره بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی نسبت به استفاده از امواج رادیویی برای از بین بردن حیوانات و حشرات هشدار داد و گفت: استفاده از این وسایل، سلامت بدن را در معرض تهدید قرار می دهد.
 

ˈعلی گورانیˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اخیرا استفاده از اینگونه دستگاه ها برای از بین بردن حشرات موذی و حیواناتی نظیر موش و سگ در ایران رواج پیدا کرده است و مردم بدون توجه به خطرات این دستگاه ها از آن استفاده می کنند.
وی با اشاره به خطرات امواج مافوق صوت (اولتراسونیک) خاطرنشان کرد: فرکانس رادیویی این امواج، مضر است به ویژه اگر برای حیوانات بزرگ تری مانند سگ استفاده شود، شدت آسیب آن بیشتر می شود.
رییس اداره بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت تاکید کرد: مردم نباید چشم بسته از دستگاه های تشعشعی و امواجی برای از بین بردن حیوانات استفاده کنند، این تشعشعات و امواج به تمام بافت های بدن آسیب می رساند.
گورانی گفت: ساده ترین آسیب پرتوگیری، گرم شدن و افزایش دمای بدن است. این پرتوها می توانند عامل تشدید کننده سرطان نیز باشند. انرژی های موجود در اینگونه دستگاه ها می تواند به سلول های بدن آسیب رسانده و مساعدکننده بروز انواع بیماری ها باشد.
وی افزود: بهتر است به جای از بین بردن حیوانات موذی با پرتوهای مضر، شرایط زندگی آنها را در کنار خود مهیا نکنیم.

 

مسیر شما  : ایلیا سلامت مــقالات نابودی حیوانات موذی با امواج رادیویی به قیمت آسیب به انسان

کانال تلگرام بارداری موفق

کانال تلگرام بارداری موفق برای ورود به کانال تلگرام بارداری موفق، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

کانال تلگرام شرکت

telegram برای ورود به کانال تلگرام شرکت، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

پشتیبانی و فرم تماس