ایلیا سلامت

            هو ۱۲۱
iliasalamat
نقش امواج رادیویی در بروز ناباروری

نقش امواج رادیویی در بروز ناباروری

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: امواج مختلف شامل امواج رادیویی ساده تا امواج تلفن و موبایل و سایر امواج و پرتوهای تابشی با تاثیرگذاری بر سلول‌های جنسی باعث ناباروری می‌شود.

 

دکتر محمد رضا رزاقی روز چهارشنبه در اولین کنگره سراسری حفظ باروری با بیان این مطلب گفت: امواج مختلف در جوانان دختر و پسر با تاثیر بر سلول های بلاست باعث از بین رفتن و نقص عملکرد این سلول‌ها می‌شود که در نهایت به ناباروری آنها می‌انجامد.

 

رییس اولین کنگره سراسری حفظ باروری گفت: علاوه بر مشکل امواج، افزایش سن ازدواج و عدم تمایل به بچه دار شدن در سال‌های اولیه زندگی مشترک همراه با عوارض و مشکلاتی که به دنبال استفاده از روشهای پیشگیری ایجاد می‌شود، ناباروری را در کشور افزایش داده است.

 

رییس اولین کنگره کشوری حفظ باروری با اشاره به تاثیر نوع تغذیه و شیوه زندگی در ایجاد ناباروری گفت: درحال حاضر بسیاری از مواد غذایی با منابع گیاهی و حیوانی ، پرورشی و یا همراه با هورمون‌ها و مواد شیمیایی تولید می شود که همگی در ایجاد مشکل ناباروری نقش دارند.

 

این متخصص بیماری کلیه و مجاری ادراری و متخصص در ناباروری مردان با اشاره به پیشرفت‌های دانشمندان و محققان کشور در زمینه درمان ناباروری گفت: هم اکنون به راحتی می‌توان گفت توان علمی کشور در درمان نابارروی همپای کشورهای پیشرفته دنیا است.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین با اشاره به توانمندی‌های پژوهشگاه ابن سینا در روش‌های حفظ باروری و نگهداری قدرت باروری بیماران سرطانی گفت: مراحل انجام تکنیک‌های حفظ باروری به صورت انجماد بافت‌های اسپرم و یا تخمدان، باید به صورت قانونی و در چارچوب قانون انجام شود.

 

دکتر امیر حسن زرنانی دبیر علمی اولین کنگره کشوری حفظ باروری در این کنگره گفت: بیماران و کودکان مبتلا به سرطان قبل از اینکه توان باروری آنها مورد تهدید جدی قرار گیرد با استفاده از تکنیک‌های انجماد و فریز سلول‌های جنسی می‌توانند قدرت باروری خود را برای مدت‌های طولانی و برای آینده حفظ کنند.

 

زرنانی یادآور شد: مهمترین مساله در این خصوص ، فرهنگ‌سازی است، به این صورت که به پزشکان درگیر درمان سرطان، این آگاهی داده شود که مستقیما دنبال درمان نروند، بلکه قبل از شیمی درمانی بیماران را برای مشاوره به مراکز حفظ باروری ارجاع دهند.

 

وی اظهار داشت: به طور کلی ‪ ۱۴۹مقاله به دبیرخانه اولین کنگره سراسری حفظ باروری ارسال شد که از این میان ‪ ۴۵مقاله به صورت پوستر و ‪ ۱۵مقاله به صورت سخنرانی مورد پذیرش واقع شد.

 

در این کنگره دو کتاب شامل کتاب خلاصه مقالات و کتاب کامل مقالات که در زمینه‌های مختلف حفظ باروری توسط افراد متخصص در حیطه حفظ باروری نوشته شده، ارایه شد.

 

مسیر شما  : ایلیا سلامت مــقالات نقش امواج رادیویی در بروز ناباروری

کانال تلگرام بارداری موفق

کانال تلگرام بارداری موفق برای ورود به کانال تلگرام بارداری موفق، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

کانال تلگرام شرکت

telegram برای ورود به کانال تلگرام شرکت، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

پشتیبانی و فرم تماس