ایلیا سلامت

            هو ۱۲۱
iliasalamat
آغاز بررسي تاثير امواج محيطي بر افزايش سقط‌هاي ناخواسته

در تحقيقاتي مشاهده شده كه امواج محيطي و پارازيت‌ها موجب افزايش سقط‌هاي ناخواسته‌ مي‌شود/بيمه‌ها از پرداخت هزينه‌هاي درماني ناباروري شانه خالي مي‌كنند و زوج‌ها براي درمان هر دوره خود به سمت خط فقر حركت مي‌كنند.

ایلنا: دبير انجمن علمي تخصصي باروري و ناباروري ايران در مورد تاثير امواج گوشي‌هاي همراه و امواج محيطي بر ناباروري گفت: در تحقيقاتي مشاهده شده كه امواج محيطي و پارازيت‌ها موجب افزايش سقط‌هاي ناخواسته‌ مي‌شود كه البته اين امر در دست تحقيق است و در همين زمينه نيز وزارت بهداشت تحقيقاتي را آغاز كرده است.
محمدرضا نوروزي در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا افزود: متاسفانه ناباروري به عنوان مشكل جدي از طرف دست‌اندركاران دولت در نظر گرفته نشده و علي‌رغم شيوع و روند رو به افزايش زوج‌هاي نابارور در هر سال به دليل عوامل اجتماعي و محيطي اما همچنان حمايتي نمي‌شوند.
وي ادامه داد: ساده‌ترين حمايت‌هاي درماني كه تحت پوشش قرار گرفتن بيمه زوج‌هاي نابارور است متوقف شده است و با وجود افزايش روزافزون ناباروري در ايران، امكانات درماني وهزينه‌ها جوابگوي پوشش همه اين افراد را نمي‌دهد.
نوروزي گفت: بيمه‌ها از پرداخت هزينه‌هاي درماني ناباروري شانه خالي مي‌كنند و زوج‌ها براي درمان هر دوره خود به سمت خط فقر حركت مي‌كنند.
وي با تاكيد بر اينكه خدمات ناباروري بايد در گروه بيماري‌هاي خاص تلقي شده و توسط دولت حمايت شود گفت: سالانه 100 تا 120 هزار نفر به تعداد زوج‌هاي نابارور كشور افزوده مي‌شود كه تنها 30 تا 50 درصد آنها براي درمان خود به مراكز مراجعه مي‌كنند.
دبير انجمن علمي تخصصي ناباروري كشوري ادامه داد: اگر نتوانيم اين جمعيت را پوشش درماني مناسب دهيم در سال‌هاي آينده شاهد جمعيت انبوهي از زوج‌هاي نابارور خواهيم بود.
نوروزي هزينه هر دوره درمان به روش پيشرفته را 5/1 تا 2 ميليون تومان برآورد كرد و گفت: 30 درصد هزينه اين درمان دارويي است.

 

مسیر شما  : ایلیا سلامت مــقالات آغاز بررسي تاثير امواج محيطي بر افزايش سقط‌هاي ناخواسته

کانال تلگرام بارداری موفق

کانال تلگرام بارداری موفق برای ورود به کانال تلگرام بارداری موفق، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

کانال تلگرام شرکت

telegram برای ورود به کانال تلگرام شرکت، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

پشتیبانی و فرم تماس