ایلیا سلامت

            هو ۱۲۱
iliasalamat
رابطه خطر ابتلا به آسم فرزندان با قرارگیری مادران باردار در معرض میدان های الکترومغناطیسی

childhood-asthmaدکتر دی کان لی، اپیدمیولوژیست باروری و بخش پژوهش دانشگاه کالیفرنیا پس از سال 13 پژوهش و بررسی به یافته های جدیدی درباره آسم ، لوسمی و دیابت کودکان دست یافتند.  آنها پس از در نظرگرفتن 626 کودک به مدت 13 سال دریافتند که مادرانی که دوران بارداری خود را در محیط های آلوده به امواج الکترو مغناطیسی به سر برده اند فرزندان آنها سه برابر بیشتر دچار این عوارض گردیده اند .مطالعات انجام شده  نشان داده که میدانهای الکترومغناطیس تاثیر نامطلوبی بر نتایج باروری ، سیستم های ایمنی بدن و سلول های مغز گذاشته است.

 

 

آسم شایع ترین بیماری مزمن در میان کودکان است بر اساس تحقیقات انجام گرفته در آمریکا نشان می دهد در طول چند دهه گذشته رو به افزایش بوده و از سال 1980 تا 1996 به میزان 74% آسم کودکان افزایش یافته همچنین مشخص گردید  حدود 13 درصد از کودکان کمتر از 18 سال (9.4 میلیون کودک در ایالات متحده) به آسم  مبتلا هستند گزارش از مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها نشان می دهدآسم یکی از علل اصلی بستری شدن در بیمارستان و بخش اورژانس برای کودکان کمتر از 18 سال می در طول چند دهه گذشته رو به افزایش است و به همین دلیل پژوهشهای بسیاری در این زمینه انجام گرفته و در حال انجام می باشد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی امواج جزو لاینفک زندگی بشر گردیده، همین امر باعث بروز بیماریهای بدون دلیل روحی و جسمی بسیار شده که به زندگی بشر تزریق گردیده. ما در زندگی روزمره در محیط كار و خانه و مدرسه در معرض میدان الكتریكی و مغناطیسی هستیم. میدانهای مغناطیسی و الكتریكی به وسیله خطوط نیرو ، تجهیزات الكتریكی ، تلفن های بیسیم، امواج موبایل ، فرهای مایکروویو و شبکه های بیسیم داخلی واینترنت و.... تولید می شود.
 درون تمام ارگانیزمهای زنده، جریان الكتریكی و میدانهای الكتریكی با منشاء داخلی وجود داردكه امواج آلوده خارجی باعث اختلال در نظم آنها شده و كنترل فیزیولوژیكی سیستمهای عصبی، عضلانی و فعالیت سلولی را تغییر داده و موجب تغییر در تكامل و ترمیم بافتها می گردد . میدانهای الكترومغناطیسی ابتدا موجب سرگیجه، وزوز گوش، ضعف و خستگی و تار شدن دید چشم و خواب آلودگی هنگام كار شده و در دراز مدت باعث عوارضی نظیر تغییر تركیبات خون ،اختلال در سیستمهای عصبی عضلانی، (نوروماسكولار)، دگرگونی ژنتیكی و آسییب دیدن DNA، بروز سرطانهایی چون لنفوم، لوسمی، طومورهای مغزی، سرطان غدد بزاقی و اختلال در رشد جنین و باروری در زنان و عقیمی موقت مردان می‌شود.
رعایت نكات ایمنی و آموزش در محیط كار ، زندگی و مدرسه ، خصوصا مادران باردار و استفاده از تجهیزاتی كه دارای حداقل میزان انتشار امواج الكترومغناطیسی و اطلاع در مورد بهداشت امواج ، و جهت ایمن سازی در برابر امواج می تواند به میزان زیادی از عوارض بوجو آمده جلوگیری نماید.

ترجمه: علی زینلی

منابع:

http://archpedi.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=1107612
http://www.plosone.org/article/info:doi/10.1371/journal.pone.0006446
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19362370

 

مسیر شما  : ایلیا سلامت مــقالات رابطه خطر ابتلا به آسم فرزندان با قرارگیری مادران باردار در معرض میدان های الکترومغناطیسی

کانال تلگرام بارداری موفق

کانال تلگرام بارداری موفق برای ورود به کانال تلگرام بارداری موفق، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

کانال تلگرام شرکت

telegram برای ورود به کانال تلگرام شرکت، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

پشتیبانی و فرم تماس