ایلیا سلامت

            هو ۱۲۱
iliasalamat
اثر حرارتی موبایل تا سه سانتی‌متری مغز نفوذ می‌کند

Kopf

یک فوق تخصص جراحی گوش گفت: بهتر است صحبت با تلفن همراه کمتر از پنج دقیقه باشد و در حد انتقال پیام از تلفن استفاده شود.

نادر صاکی اظهار داشت: امواجی که از تلفن همراه ساطع می‌شود، طیف وسیعی از امواج نامرئی و الکترومغناطیس را در بردارد و در حد امواجی است که از مایکروفر و رادار ساطع می‌شود. وی افزود: قدرت امواج تلفن همراه بین ۹۰۰ تا ۱۱۰۰ مگاهرتز است و همان گونه که مایکروفر غذا را گرم می‌کند، تلفن همراه نیز اثر حرارتی دارد و تا عمق سه سانتی‌متری مغز نفوذ می‌کند.
این فوق تخصص جراحی گوش خاطرنشان کرد: نفوذ این امواج در بزرگسالان از ضخامت استخوانی عبور نمی‌کند ولی در کودکان امواج در قشر مغز نفوذ می‌کند و استفاده از تلفن همراه برای آنان بسیار خطرناک است.

 

 

صاکی افزود: پیامدهای مخرب تلفن همراه درازمدت است و در زمان کوتاه نمایان نمی‌شود. عمده‌ترین اثر قابل مشاهده تلفن همراه حرارت است که در فرد مکالمه‌کننده پس از مدتی لاله گوش قرمز می‌شود. وی یادآور شد: در مکالمه‌های طولانی مدت بر افراد استرس بیشتری وارد می‌شود که در نهایت خستگی روحی را به همراه دارد.
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح کرد: اثر دیگری که ممکن است تلفن‌های همراه بر افراد وارد کند و هم اکنون در حال مطالعه است، تغییرات ژنتیکی است که در صورت صحت این فرضیه، فاجعه‌ای در انتظار انسان‌ها است. صاکی گفت: تغییرات احتمالی که امواج الکترو مغناطیس روی سلول‌ها ایجاد می‌کنند موجب بروز تومور‌های مغزی در درازمدت خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: تلفن‌های بی‌سیم نیز ضرری مشابه تلفن‌های همراه دارند و توصیه می‌شود مکالمه‌های تلفنی با موبایل و بی‌سیم بیش از سه دقیقه به طول نینجامد. این فوق تخصص جراحی گوش یکی از راه‌های کاهش امواج مضر را استفاده از هندزفری ذکر کرد و گفت: گوشی تلفن همراه باید همواره یک متر از بدن فاصله داشته باشد و هنگامی که از تلفن همراه استفاده نمی‌شود، بهتر است آن را خاموش و یا در حالت بدون آنتن قرار داد.

emftumorbabies
صاکی با بیان این که ایستگاه‌های تقویت موبایل باید دور از منازل مسکونی واقع شوند که گاهی به دلیل تسهیلات مالی افراد اقدام به نصب این ایستگاه‌ها در نزدیکی منازل یا مدارس می‌کنند، ادامه داد: امواج ایستگاه‌ها تا ۲۰۰ برابر مضرتر از امواج یک گوشی همراه است.
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اهواز توصیه کرد: کودکان تا سن بلوغ از تلفن همراه استفاده نکنند و پس از آن مکالمات در حد انتقال پیام باشد.

منبع: http://newsblog.ir/?p=2508

 

مسیر شما  : ایلیا سلامت اثر حرارتی موبایل در مغر

کانال تلگرام بارداری موفق

کانال تلگرام بارداری موفق برای ورود به کانال تلگرام بارداری موفق، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

کانال تلگرام شرکت

telegram برای ورود به کانال تلگرام شرکت، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

پشتیبانی و فرم تماس