ایلیا سلامت

            هو ۱۲۱
iliasalamat
امواج راديويي موبايل مردان را عقيم مي کند

cellphone01

يک متخصص طب کارو بيماري هاي شغلي گفت: طبق مطالعات علمي به اثبات رسيده موجود، تشعشات ساطع شده از امواج راديو فرکانس حاصل از موبايل بر روي بدن انسان موجب عقيمي مردان مي شود.
"محمد مهدي مظهري" روز يکشنبه به خبرنگار ايرنا گفت:‌اثرات امواج گرمازايي حاصل از موبايل بر روي انسان مستقيما بر دستگاه تناسلي مردان اثر گذاشته و موجب ايجاد اختلال در وضعيت فيزيولوژيکي آنان مي شود.

وي اظهار داشت: البته عقيمي مردان ‌بر اثر امواج موبايل دائمي نبوده و با فاصله گرفتن از امواج راديو فرکانسي، اين مشکل رفع مي شود.متخصص طب کار و بيماري هاي شغلي اظهار داشت: علاوه بر اين، تشعشات ناشي از امواج راديو فرکانس موبايل بر چشم انسان نيز تاثير گذاشته و موجب ايجاد آب مرواريد مي شود.
اين متخصص تاکيد کرد: از آنجا که چشم از محافظت کافي برخوردار نيست، عدسي چشم تحت تاثير گرمازايي امواج راديو فرکانسي سريعتر آسيب مي بيند.

 

 

وي افزايش بيماري هاي قلبي، مشکلات عصبي و بعضا رفتاري و نيز اختلال سيستم شنوايي را از ديگر مضرات استفاده از موبايل و تاثيرات سوء امواج فرکانس بر بدن انسان ذکرکرد.
مظهري امواج راديو فرکانس را در سه دسته؛ امواج بي نهايت با کمتر از 200 "هرت "،‌امواج تلويزيوني با 3 کيلو " هرت " و ماکرو ويو 300 تا 300 گيگا هرت تقسيم بندي کرد و خاطرنشان کرد:در 40 ، 50 سال اخير کار مطالعاتي کافي بر روي اثرات امواج موبايل برانسان انجام نشده است، و به قطعيت نمي توان ادعا کرد که امواج موبايل چه ميزان اثر سوِء بر بدن انسان باقي مي گذارد.
اين متخصص طب کار افزود: افراد بر اساس ميزان اثرات گرمازايي امواج موبايل تحت تاثير دريافت تشعشات قرار مي گيرند.
وي ميزان دريافت افراد رااز امواج راديو فرکانسي متفاوت خواند و گفت: هر فرد بسته به جهت قرارگيري امواج راديو فرکانسي موبايل، ‌ميزان آب بدن،‌جذب امواج توسط بدن و نيز ضخيم بودن بافت بدن از مقداري از امواج را دريافت مي کند.

p21 artwork 1 33052
وي با بيان اينکه ميزان رطوبت و امواج پالسي محيطي شدت اثرگذاري امواج راديو فرکانس را بر بدن انسان بيشتر مي کند، اظهار داشت: افرادي که محيط هاي با رطوبت بالا قرار دارند بيشتر ‌امواج را دريافت مي کنند.
متخصص بيماري هاي شغلي ادامه داد: در قسمت هايي از بدن که خون رساني بهتري صورت گيرد؛ اثرگذاري امواج بيشتر خواهد بود.
عضو هيات مديره انجمن طب کار ايران به مردان توصيه کرد : در هنگام استفاده از موبايل از گوشي "هد ست" استفاده کنند و گوشي موبايل را در جيب شلوار خود قرار ندهند .
وي همچنين از شهروندان خواست به منظور تاثيرپذيري کمتر از امواج پالسي موبايل گوشي همراه خود را با فاصله از بدن و در کيف و يا جيب کت خود قرار دهند.
مظهري همچنين به بيماران قلبي توصيه کرد: گوشي تلفن همراه را در جيب پيراهن خود قرار ندهند تا امواج راديو فرکانسي تاثير مستقيم بر قلب نگذارد.

منبع : http://www.rajanews.com/detail.asp?id=43437

 

مسیر شما  : ایلیا سلامت امواج و ناباروری مردان

کانال تلگرام بارداری موفق

کانال تلگرام بارداری موفق برای ورود به کانال تلگرام بارداری موفق، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

کانال تلگرام شرکت

telegram برای ورود به کانال تلگرام شرکت، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

پشتیبانی و فرم تماس