ایلیا سلامت

            هو ۱۲۱
iliasalamat
اثر حرارتي تلفن همراه تا عمق سه سانتي‌متري مغز نفوذ مي‌كند.

يك فوق تخصص جراحي گوش:

اثر حرارتي تلفن همراه تا عمق سه سانتي‌متري مغز نفوذ مي‌كند.

يك فوق تخصص جراحي گوش گفت: بهتر است صحبت با تلفن همراه كمتر از پنج دقيقه باشد و در حد انتقال پيام از تلفن استفاده شود.
نادر صاكي در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)منطقه خوزستان، اظهار داشت: امواجي كه از تلفن همراه ساطع مي‌شود، طيف وسيعي از امواج نامرئي و الكترومغناطيس را در بردارد و در حد امواجي است كه از مايكروفر و رادار ساطع مي‌شود.
وي افزود: قدرت امواج تلفن همراه بين 900 تا 1100 مگاهرتز است و همان گونه كه مايكروفر غذا را گرم مي‌كند، تلفن همراه نيز اثر حرارتي دارد و تا عمق سه سانتي‌متري مغز نفوذ مي‌كند.
اين فوق تخصص جراحي گوش خاطرنشان كرد: نفوذ اين امواج در بزرگسالان از ضخامت استخواني عبور نمي‌كند ولي در كودكان امواج در قشر مغز نفوذ مي‌كند و استفاده از تلفن همراه براي آنان بسيار خطرناك است.

صاكي افزود: پي‌آمدهاي مخرب تلفن همراه درازمدت است و در زمان كوتاه نمايان نمي‌شود. عمده‌ترين اثر قابل مشاهده تلفن همراه حرارت است كه در فرد مكالمه‌ كننده پس از مدتي لاله گوش قرمز مي‌شود.

وي يادآور شد: در مكالمه‌هاي طولاني مدت بر افراد استرس بيشتري وارد مي‌شود كه در نهايت خستگي روحي را به همراه دارد.

دانشيار دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز تصريح كرد: اثر ديگري كه ممكن است تلفن‌هاي همراه بر افراد وارد كند و هم اكنون در حال مطالعه است، تغييرات ژنتيكي است كه در صورت صحت اين فرضيه، فاجعه‌اي در انتظار انسان‌ها است.
صاكي گفت: تغييرات احتمالي كه امواج الكترو مغناطيس روي سلول‌ها ايجاد مي‌كنند موجب بروز تومور‌هاي مغزي در درازمدت خواهد شد.

وي خاطرنشان كرد: تلفن‌هاي بي‌سيم نيز ضرري مشابه تلفن‌هاي همراه دارند و توصيه مي‌شود مكالمه‌هاي تلفني با موبايل و بي‌سيم بيش از سه دقيقه به طول نيانجامد.
اين فوق تخصص جراحي گوش يكي از راه‌هاي كاهش امواج مضر را استفاده از هندزفري ذكر كرد و گفت: گوشي تلفن همراه بايد همواره يك متر از بدن فاصله داشته باشد و هنگامي كه از تلفن همراه استفاده نمي‌شود، بهتر است آن را خاموش و يا در حالت بدون آنتن قرار داد.

صاكي يادآور شد: ايستگاه‌هاي تقويت موبايل بايد دور از منازل مسكوني واقع شوند كه گاهي به دليل تسهيلات مالي افراد اقدام به نصب اين ايستگاه‌ها در نزديكي منازل يا مدارس مي‌كنند.

وي ادامه داد: امواج ايستگاه‌ها تا 200 برابر مضرتر از امواج يك گوشي همراه است.
دانشيار دانشگاه علوم پزشكي اهواز توصيه كرد: كودكان تا سن بلوغ از تلفن همراه استفاده نكنند و پس از آن مكالمات در حد انتقال پيام باشد.
واژگان کلیدی: اث
 

مسیر شما  : ایلیا سلامت مــقالات اثر حرارتي تلفن همراه تا عمق سه سانتي‌متري مغز نفوذ مي‌كند.

کانال تلگرام بارداری موفق

کانال تلگرام بارداری موفق برای ورود به کانال تلگرام بارداری موفق، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

کانال تلگرام شرکت

telegram برای ورود به کانال تلگرام شرکت، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

پشتیبانی و فرم تماس