ایلیا سلامت

            هو ۱۲۱
iliasalamat
امواج الکترومغناطیس و ناباروری

بسياري از عوامل در درازمدت تاثيرشان را روي سلامت مي گذارند كه از آن جمله مي توان به امواج مغناطيسي و راديويي اشاره كرد.در جامعه مدرن امروزي ، همه افراد در معرض مواجهه با ميدان هاي الكترومغناطيس هستند كه اطراف تمام وسايل الكتريكي وجود دارند
برخي مطالعات نشان مي دهد استفاده درازمدت از امواج آنتن هاي تقويت كننده يا قرار گرفتن در معرض آنها احتمالا مي تواند اثرات مخربي بر سلامت داشته باشد.

نصب دكل هاي تلفن همراه در سطح شهر مي تواند سلامت مردم را به خطر بيندازد.آنتن هاي BTS مورد استفاده در شبكه تلفن همراه ، كم قدرت و در مقايسه با فرستنده هاي مخابراتي مانند رادار يا سيستم هاي پرقدرت ، از توان پايين تري برخوردار هستند.
توان BTSها به طور طبيعي در حد 20 يا 30 وات است كه در ارتفاعات پايين تر قدرت آنها به دليل نياز به پوشش كمتر، كاهش مي يابد. ميزان تاثير امواج الكترومغناطيسي آنتن BTS تلفن همراه با توجه بشدت و مدت زمان قرار گرفتن فرد در برابر آن بيشتر مي شود.

تشعشعات الكترومغناطيسي هميشه بر سلامت انسان تاثير داشته است. در همين ارتباط، تحقيقاتي در جامعه امريكا روي تاثير امواج الكترومغناطيسي تلفن همراه بر مغز انسان صورت گرفت كه نشان مي دهد ميزان تاثيرگذاري با توجه بشدت بيشتر فركانس و زمان زياد قرار گرفتن فرد در برابر امواج بيشتر مي شود.
هر چقدر به امواجي كه از آنتن هاي BTS تلفن همراه ساطع مي شود، مثل آنتن هايي كه در پشت بام يا حياط منزل قرار مي گيرند نزديك تر باشيم ، خطرناك تر خواهد بود.
قوي ترين امواج زماني به بدن مي رسد كه فرد زير آنتن هاي BTS قرار داشته باشد، اما هر چه از فاصله 5كيلومتري آنتن ها دورتر شويم ، امواج قدرت خود را از دست خواهند داد.

البته قوي ترين امواج زماني به بدن مي رسد كه فرد زير آنتن هاي BTS قرار داشته باشد، اما هر چه از فاصله 5 كيلومتري آنتن ها دورتر شويم ، امواج قدرت خود را از دست خواهند داد و تاثير BTS ها به قدرت آنها و ميزان فاصله فرد با آن بستگي دارد.

اين فرضيه كه امواج الكترومغناطيس باعث ناباروري مي شود چند سالي است كه قوت گرفته و پژوهشگران معتقدند آزمايش بر نمونه هاي حيواني نشان داده كه بر اثر اين امواج ، تغييراتي در باروري مشاهده شده است. گروهي از دانشمندان ايتاليايي بچه موشهاي آزمايشگاهي ماده را در معرض امواج الكترومغناطيس قرار دادند و مشاهده كردند تنها تخمدان يك سوم از اين موشها به طور طبيعي رشد كردند؛ در حالي كه اين رقم در موشهايي كه تحت تاثير امواج قرار نداشتند به 80 درصد مي رسيد. در اين آزمايش از امواجي با فركانس معادل فركانس امواج وسايلي چون يخچال و تلويزيون ، اما با ميدان هايي بسيار قوي تر استفاده شد.

اين محققان در پايان اعلام كردند براي رسيدن به نتيجه قاطع درباره تاثير امواج بر باروري به آزمايش هاي بيشتري نياز است. همچنين گروهي از محققان در تركيه آزمايش مشابهي روي موشهاي نر انجام دادند. نتايج اين آزمايش نشان داد موشهايي كه در معرض امواج الكترومغناطيسي قرار گرفته بودند با كاهش سلول تخم مواجه شدند كه اين مورد مي تواند منجر به كاهش توليد اسپرم شود

بحث بر سر ايمني تلفن همراه و ميدان هاي مغناطيسي در طول دهه گذشته فراز و نشيب هاي زيادي را پشت سر گذاشته است .شمار زيادي تحقيقات درباره تاثير اين امواج بر سلامت شده است . با وجود تمامي تناقضات بهتر است در استفاده از تلفن همراه توصيه هاي زير را به كار ببريد تا دچار مشكلي نشويد: تلفن همراه براي موارد فوري و كوتاه است. پس مدت صحبت خود را به كمترين زمان ممكن برسانيد و تا جايي كه امكان دارد از تلفن ثابت استفاده كنيد. ترجيحا از Hands Free استفاده شود. از نصب تلفن همراه در ناحيه كمر خودداري كنيد. از نگهداري تلفن همراه در مجاورت بافتهايي كه فعاليت الكتريكي دارند، مانند قلب و مغز پرهيز كنيد. زنان باردار بهتر است از تلفن همراه استفاده نكرده و در طول مدت بارداري از لباس هاي ضد امواج استفاده نمايند

 

 

مسیر شما  : ایلیا سلامت مــقالات امواج الکترومغناطیس و ناباروری

کانال تلگرام بارداری موفق

کانال تلگرام بارداری موفق برای ورود به کانال تلگرام بارداری موفق، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

کانال تلگرام شرکت

telegram برای ورود به کانال تلگرام شرکت، روی آیکون تلگرام کلیک نمایید

پشتیبانی و فرم تماس